آخرین اخبار و مطالب ایران و جهان

مجله آنلاین یلفا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.

ایسنا – مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی

دسته بندی : اخبار تاریخ : جمعه 19 ژانویه 2018

جمعی از مردم تهران به همراه خانواده شهدای کشتی سانچی ، شامگاه پنجشنبه ۲۸ دیماه با حضور در محل شرکت ملی نفتکش، با تقدیم دسته گل و روشن کردن شمع، یاد شهدای این سانحه را گرامی داشتند.

کیمیا نیک


تاريخ انتشار:
12:07 – ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۷ دي


کد خبر: 116132
تعداد نظرات : 0

مسئولان باشگاه پرسپولیس به دنبال کشاندن تماشاگران به ورزشگاه هستند.به گزارش شریان نیوز،پیروزی مقابل سیاه جامگان از یک سو و فاصله گرفتن با سایر رقبا از طرف دیگر، به صورت اتوماتیک وار، هواداران پرسپولیس را تحریک می کند تا برای بازی فردا (پنجشنبه) مقابل گسترش فولاد تبریز، به ورزشگاه آزادی رفته و تیم شان را تشویق کنند تا عامل مهمی برای کسب برد باشند. 

آنها در بازی با نفت تهران محروم بودند و از این رو، بعد از سه هفته به ورزشگاه آزادی برمی گردند. پر شدن ورزشگاه، می تواند در بلیت فروشی نیز به درآمدزایی باشگاه کمک کند و از طرفی، برانکو می داند با وجود خستگی بازیکنانش، طرفداران پرسپولیس می توانند کمک شایانی به آسان شدن این دیدار کنند. 

به همین علت است که چپ و راست، مدیران باشگاه و اعضای کادرفنی از هواداران پرسپولیس دعوت می کنند به ورزشگاه آمده و به تشویق پرسپولیس بپردازند. آنها علاقه زیادی داشتند تا در روز جمعه مقابل گسترش به میدان بروند، تا با استفاده از تعطیلی این روز، تماشاگران بیشتری را به ورزشگاه بکشانند ولی این اتفاق رخ نداد زیرا گسترشی ها با خواسته سرخپوشان مخالفت کردند.

 

 

منبع:خبرورزشی


تاريخ انتشار:
11:52 – ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۷ دي


کد خبر: 116123
تعداد نظرات : 0

ابراهیم حسن‌بیگی می‌گوید: نویسنده‌ها گرفتاری‌های دیگری مانند غم نان دارند که باعث شده دغدغه اصلی‌شان دیگر نوشتن نباشد.به گزارش شریان نیوز،به نقل از ایسنا این داستان‌نویس  درباره استقبال مخاطبان ایرانی از آثار ترجمه به نسبت آثار تالیفی، با بیان این‌که نمی‌تواند علت خاصی را برای این موضوع بیان کند، گفت: آثار ترجمه به زعم مترجمان بهترین آثار کشورهای دنیا هستند که مترجمان این آثار را گزینش و سپس ترجمه می‌کنند و طبیعی است که خواننده ایرانی بخواهد بهترین آثار کشورهای دیگر را بخواند.

او افزود: تعداد آثار داستانی ایرانی کم نیست بلکه تعداد آثار خوب خیلی کم است؛ این موضوع را داوری جشنواره‌های مختلف ثابت کرده است. اغلب داوری‌ها مانند جایزه جلال نشان می‌دهد که اکثر جایزه‌ها و جشنواره‌ها برگزیده مطلق ندارند. تعداد کم آثار خوب و تعداد زیاد آثار ضعیف باعث شده‌است مخاطب از کتاب ایرانی دلزده شود. در کنار این موضوع آثار خوب هم به درستی معرفی و در بازار برجسته نمی‌شود و مردم از وجود چنین آثاری مطلع نمی‌شوند. 

حسن‌بیگی در ادامه بیان کرد: نویسندگان پیشکسوت و نسل‌های پیشین ما  کم‌کار شده‌اند و یا  آثارشان زیاد دیده نمی‌شود. در یکی، دو سال اخیر هم به دلایل مختلف مانند تشکیل کلاس‌های آموزش داستان‌نویسی و تسهیل در چاپ کتاب،  سیل وسیعی از نوقلمان وارد عرصه ادبیات شده‌اند. در گذشته سخت‌گیری‌های زیادی برای ورود به عرصه نویسندگی وجود داشت اما این مسیر حالا آسان شده است و نوقلمان با پرداخت مبلغی، کتاب خود را چاپ می‌کنند که این موضوع باعث اشباع بازار کتاب شده است. نویسندگانی که شناخته‌شده نیستند یک‌باره چند کتاب منتشر می‌کنند که در این بین کتاب‌های شاخص در میان انبوده آثار منتشرشده دیده نمی‌شود. خلأیی را که در اثر نبود ادبیات تألیفی خوب در ذهن مخاطب به وجود می‌آید، ترجمه پر می‌کند. البته این فرضیه من است و ممکن است این‌گونه نباشد.

او درباره تأثیر نویسندگان بر استقبال مخاطبان از آثار ترجمه افزود: دو دهه‌ای می‌شود که  نویسندگان ما به مفاهیم، درون‌مایه  و محتوای تأثیرگذاری که نویسنده می‌تواند در هدایت مردم و جامعه داشته باشد، توجهی نمی‌کنند. تکاپو و تلاش برای داشتن فرم برتر نوشتن شاید باعث توجه کمتر به محتوا باشد.  در گذشته تعهد در نویسندگی مطرح می‌شد و نویسنده‌ها خود را متعهد می‌دانستند که هر چیزی را ننویسند و به آثار به عنوان سرگرمی نگاه نکنند و در لایه‌های درونی متن‌شان نکته و اثری داشته باشند تا مردم از آن لذت ببرند، اما الان این تعهد کمتر در نویسندگان ما دیده می‌شود.

این نویسنده خاطرنشان کرد: در دهه ۶۰ و ۷۰ شادابی و رقابت بین نویسندگان وجود داشت، آن‌ها تلاش می‌کردند و  دغدغه نویسنده‌ها فقط نوشتن بود، اما این موضوع در دهه اخیر افت کرده است و  نویسنده‌های نسل جدید دغدغه نوشتن ندارند. همچنین دغدغه نوشتن در نویسنده‌های هم‌نسل من یا نسل قبل‌تر از من تضعیف شده است که شاید به خاطر تغییر شرایط اجتماعی و اقتصادی است. نویسندگان  شاخص ما سالی یک بار یا دو سال یک‌بار اثری می‌نویسند و می‌خواهند سریع‌تر چاپ شود تا دو ریال سر سفره‌شان بیاید. شرایط معیشتی و اقتصادی و حرفه‌ای نبودن هنر نویسندگی باعث افت کیفیت آثار نویسندگان نسل‌های گذشته شده است.

او سپس درباره تأثیر رسانه‌ها بر استقبال مخاطبان ایرانی از آثار ترجمه گفت: مطبوعات ما در حوزه ادبیات دیگر تعطیل شده‌اند. مطبوعات به قدری درگیر مسائل سیاسی هستند که یادشان می‌رود صفحه‌ای به نام صفحه فرهنگی را  هم باید تقویت کنند. در گذشته مطبوعات ویژه‌نامه ادبی داشتند یا صفحات ادبی‌شان چند شعر تازه از شاعران منتشر می‌کردند یا بعد از انتشار کتابی نقد می‌نوشتند که این موضوع به دیده شدن کتاب‌ها کمک می‌کرد. اما الان مطبوعات هیچ نقشی در ادبیات و فرهنگ ندارند.

این نویسنده افزود: شاید یکی از دلایلی که مطبوعات دیگر نقشی در فرهنگ و ادبیات ندارند، فضای مجازی باشد. در این فضا خبرهای زیادی درباره انتشار کتاب، بریده رمان و داستان و نقد کتاب‌ها وجود دارد. شاید روزنامه‌ها فکر می‌کنند با وجود این صفحات نتوانند مخاطبی در حوزه ادبیات جذب کنند.  با وجود تنوعی که فضای مجازی دارد و  مطالب عجیب و غریب زیادی که در آن‌جا دیده می‌شود، فکر نمی‌کنم تأثیر زیادی بر ادبیات داشته باشد زیرا سازماندهی‌شده نیست. غلبه مشکلات اقتصادی و اجتماعی باعث تضعیف شدن فرهنگ و ادبیات می‌شود. آثاری هم که خلق می‌شوند حتی اگر جذابیت داشته باشند زمانی که معرفی نشوند دیده نمی‌شوند.

ابراهیم حسن‌بیگی درباره جایزه‌های ادبی نیز گفت: جایزه‌ها نه باعث ریزش مخاطب می‌شوند و نه افزایش مخاطب. در واقع هیچ تأثیری بر این‌که مخاطب به سمت کتاب برود، ندارند. انتخاب برگزیده‌های جوایز هم به صورت نسبی است و داوران نیز بر سر انتخاب‌ها معمولا اختلاف نظر دارند. معتقدم همه جایزه‌های ما سالم هستند، از این نظر که بده‌بستان و حقه‌بازی در آن‌ها زیاد نیست.  البته در داوری‌ کتاب‌ها سلیقه شخصی داوران و دوستی داوران با ناشران و نویسندگان نیز تا حدودی تأثیرگذار است.

او با بیان این‌که نباید جامعه ادبی نسبت به این موضوع حساس شود، گفت: من نگران استقبال مخاطبان از آثار ترجمه نیستم. غلبه آثار ترجمه بر آثار تألیفی در دوره‌های مختلف وجود دارد. به نظر من همین که سرانه مطالعه افزایش پیدا کند خیلی خوب است، حال می‌خواهد این امتیاز برای ترجمه باشد یا آثار تألیفی. کتاب‌های ترجمه کتاب‌های پالایش‌شده‌ای هستند و وقتی به دست مخاطب می‌رسند این‌گونه نیست که تأثیر بدی بر فرهنگ عمومی ما داشته باشند. من از این‌که آثار ترجمه فروش کتاب را بالا ببرند و سرانه مطالعه بالا برود استقبال می‌کنم.

چرا هنگام نشستن هواپیماهای جنگی درپشت آنها چتری باز میشود

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با عنوان چرا هنگام نشستن هواپیماهای جنگی درپشت آنها چتری باز میشود در خدمت شما عزیزان هستیم .

همانطور که می دانید نحوه فرود هواپیماهای جنگی با هواپیماهای مسافربر کاملا متفاوت است .

چرا هنگام نشستن هواپیماهای جنگی درپشت آنها چتری باز میشود چرا هنگام نشستن هواپیماهای جنگی درپشت آنها چتری باز میشود

چرا هنگام نشستن هواپیماهای جنگی درپشت آنها چتری باز میشود

نشستن هواپیماهای جنگی یک ویژگی عمده دارد و آن باز شدن یک چتر در پشت آن است .

به نظر می رسد که در هواپیماهای جدید به دلیل وزن پایین نسبت به هواپیماهای مسافربری و سرعت بسیار بالا ، هنگام فرود آمدن یک چتر در پشت آنها باز می شود .

به این صورت که جریان هوا هنگام برخورد با چتر در کم کردن سرعت هواپیما نقش بسیار مهمی دارد .

در ادامه کلیپ فرود آمدن یک هواپیمای جنگی را مشاهده می کنید .

لحظه فرود آمدن هواپیمای جنگی

نوشته چرا هنگام نشستن هواپیماهای جنگی درپشت آنها چتری باز میشود اولین بار در فارسی ها. پدیدار شد.

چرا عصر حاضر را عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات نام گذاری کرده اند

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با عنوان چرا عصر حاضر را عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات نام گذاری کرده اند در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

در ادامه این مطلب می خواهیم به صورت کامل به پرسش مطرح شده پاسخ دهیم .

پس با ما همراه شوید .

در عصر حاضر ، یکی از عناصر مهم و ضروری ارتباطات می باشد که دلیل اصلی نامگذاری عصر حاضر به عصر ارتباطات می باشد .

کلمه ارتباط که معادل انگلیسی آن Communication است در فارسی به صورت مصدر به معنی پیوند دادن و ربط دادن به کار می رود .

چرا عصر حاضر را عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات نام گذاری کرده اند چرا عصر حاضر را عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات نام گذاری کرده اند

چرا عصر حاضر را عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات نام گذاری کرده اند

پژوهشگران علوم اجتماعی و متخصصان علوم ارتباطات در این باره تعاریفی را ذکر کرده اند که یکی از بهترین تعاریف متعلق به چارلز کولی جامعه شناس آمریکایی می باشد .

کولی در یکی از کتاب های خود بنام سازمان اجتماعی ، ارتباط را به این صورت تعریف می کند :

ارتباط ساز و کاری است که روابط انسانی بر اساس آن به وجود می آید و تمام مظاهر فکری و وسائل انتقال و حفظ آن ها در مکان و زمان بر پایه آن توسعه می یابد .

ارتباط ، حالات چهره ، رفتارها ، حرکات ، طنین صداها ، کلمات ، نوشته ها ، چاپ ، راه آهن ، تلگراف ، تلفن و تمام وسایلی را که اخیرا در راه غلبه بر مکان و زمان ساخته شده اند همه را در برمی گیرد .

از تعریف گفته شده در می یابیم که :

– ارتباط ، مبنای اساسی روابط انسانی به شمار می آید .

– روابط انسانی به وسیله ارتباط ، عملا برقرار می شود .

– وسیله انتقال است که محتوای روابط انسانی و اطلاعات را از شخصی به شخص دیگر یا از گروهی به گروه دیگر منتقل می کند .

امیدواریم این مطلب از بخش دانستنی ها مورد پسند شما دوستان گرامی قرار گرفته باشد .

نوشته چرا عصر حاضر را عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات نام گذاری کرده اند اولین بار در فارسی ها. پدیدار شد.

چشم زیر دریایی چیست

دسته بندی : تبلیغ تاریخ : پنجشنبه 18 ژانویه 2018

چشم زیر دریایی چیست

هم اکنون در مجله آنلاین فارسی ها با عنوان چشم زیر دریایی چیست در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

در ادامه این مطلب می خواهیم به صورت کامل شما عزیزان را با چشم زیر دریایی آشنا کنیم .

چشم زیر دریایی که نام دیگر آن پریسکوپ نام دارد از یک لوله بلند و دو آینه تخت ساخته می شود و در بدنه زیر دریایی ها قرار می گیرد .

در مواقع مورد نیاز چشم زیر دریایی را آزاد کرده و چشمی آن را از سطح آب بالا می آورند .

سر پریسکوپ از چند منشور ساخته شده که به کمک آن اشخاص داخل زیر دریایی به راحتی می توانند اشیای موجود بر روی سطح آب را به راحتی ببینند .

چشم زیر دریایی چیست چشم زیر دریایی چیست

چشم زیر دریایی چیست

همچنین پریسکوپ قابلیت چرخاندن را نیز دارد که می توان افق سطح دریا را تماشا کرد .

گفتنی است در سال ۱۹۵۱ دستور ساخت اولین زیر دریایی اتمی جهان صادر شد و سپس آن را در ۲۲ ژوئیه ( جولای ) ۱۹۵۵ به آب انداختند .

زیر دریایی اتمی بیشتر از هر زیردریایی دیگری می تواند به اعماق دریا را بپیماید .

این زیر دریایی می تواند در عمق ۲۵۰ متری تا ۴۰۰ هزار کیلومتر مسافت را طی کند بدون اینکه نیازی به لنگر انداختن داشته باشد .

امیدواریم این مطلب علمی از بخش دانستنی ها مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد .

نوشته چشم زیر دریایی چیست اولین بار در فارسی ها. پدیدار شد.

«کشتی قرآنی مطلا» اثر هنری حکاکی شده با سوزن فولادی بر روی ورقه طلا، توسط تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) در موزه آستانه رونمایی شد. این اثر هنری با ارتفاع و طول سه متر و عرض یک متر جزئی از ۲۳ اثر هنری سید علی اصغر موسویان است که در سوم شعبان میلاد اباعبدالله الحسین(ع) به حرم امام حسین(ع) اهدا خواهد شد.

احمد ظهرابی

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

دسته بندی : تبلیغ تاریخ : پنجشنبه 18 ژانویه 2018

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با عکس های جدید و بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

Park Geon-hyeong بازیگر نقش دوجین در سریال امپراطور بادها می باشد .

وی متولد ۱۱ نوامبر ۱۹۷۷ در کره جنوبی می باشد .

جالب است بدانید که قد دوجین ۱۸۳ سانتی متر و وزنش ۷۳ کیلوگرم می باشد .

او یکی از بازیگران مشهور و پرطرفدار کره جنوبی است .

پس از پخش سریال امپراطور بادها در ایران ، طرفداران بسیاری در کشورمان نیز جذب کرد .

گفتنی است سریال امپراطور بادها محصول سال ۲۰۰۸ می باشد .

در ادامه جدیدترین عکس های دوجین در سریال امپراطور بادها را مشاهده می کنید .

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 1 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 2 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 3 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 4 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 5 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 6 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 7 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

تصاویر دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 8 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 9 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

عکس های دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 10 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 11 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

زندگینامه کامل دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 12 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها 13 بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها

امیدواریم این مطلب از عکس فیلم و سریال مورد پسند شما دوستان گرامی قرار گرفته باشد .

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب فارسی ها دیدن نمایید .

نوشته بیوگرافی دوجین در سریال امپراطور بادها اولین بار در فارسی ها. پدیدار شد.

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

دسته بندی : تبلیغ تاریخ : پنجشنبه 18 ژانویه 2018

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

همینک در مجله آنلاین فارسی ها با عنوان عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

سریال مردان انجلس در سال ۱۷۵ به کارگردانی فرج الله سلحشور ساخته و از شبکه ۱ سیما پخش شد .

این سریال داستان تاریخی اصحاب کهف را روایت می کند .

مهتاب کرامتی بازیگر نقش هلن در مردان انجلس می باشد .

وی در سال ۱۳۷۵ هنگام گذراندن دوره های بازیگری در کلاس های آزاد برای بازی در بازیگر نقش هلن در مردان انجلس انتخاب شد .

در ادامه جدیدترین عکس های مهتاب کرامتی بازیگر نقش هلن در مردان انجلس را مشاهده می کنید .

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 1 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 2 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

هلن در مردان انجلس

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 3 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

عکس های هلن در مردان انجلس

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 4 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

تصاویر هلن در مردان انجلس

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 5 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

مهتاب کرامتی در نقش هلن در مردان انجلس

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 6 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

مهتاب کرامتی

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 7 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

جدیدترین عکس های مهتاب کرامتی

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 8 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

مهتاب کرامتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 9 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس 10 عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب عکس فیلم و سریال دیدن نمایید .

نوشته عکس بازیگر نقش هلن در مردان انجلس اولین بار در فارسی ها. پدیدار شد.