آخرین اخبار و مطالب ایران و جهان

نذر خون را محدود به تاسوعا و عاشورا نکنید

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.

نذر خون را محدود به تاسوعا و عاشورا نکنید

دسته بندی : اخبار تاریخ : شنبه 30 سپتامبر 2017

کد خبر: 33097

تاریخ انتشار: جمعه 07 مهر 1396 – 20:34

سخنگوى سازمان انتقال خون با بیان اینکه تمام مراکز اهداى خون در تاسوعا و عاشورا فعال است، گفت: مردم نذر خون را محدود به تاسوعا و عاشورا نکنند.


به گزارش بهداشت نیوز: بشیر حاجى بیگى سخنگوى سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه خواستار حضور جوانان عزادار حسینى جهت اهداى خون در سراسر کشور هستیم، گفت: همه افراد بین سن ١٨ تا ٦٠ سال توانایى اهداى خون را دارند.


وى با اشاره به فعالیت تمام مراکز اهداى خون در عاشورا و تاسوعا در کشور ادامه داد: در تمام ایام محرم و صفر تمام مراکز اهداى خون در سراسر کشور آماده پذیرش مردم نوع دوست و عاشقان اباعبدالله الحسین هستیم.


سخنگوى اورژانس با بیان اینکه مراجعه مردم جهت نذر خون در تاسوعا و عاشوراى حسینى پنج تا ٦ برابر روز هاى معمولى است، تاکید کرد: مردم اهداى خون را مختص به ایام عاشورا و تاسوعا نکنند.


حاجى بیگى عنوان کرد: سالیانه بسیارى از عاشقان حسینى با فرارسیدن ماه محرم الحرام بر اساس اعتقادات مذهبى روز عاشورا و تاسوعاى حسینى به مراکز انتقال خون مراجعه مى کنند .


وى افزود: درخواست سازمان انتقال خون از عاشقان حسینى این است که به خاطر تکریم ارباب رجوع و اینکه کیفیت فداى کمیت نشود اهداى خون را مختص به عاشورا و تاسوعا نکنند.


سخنگوى سازمان انتقال خون ایران گفت: عزاداران سیدالشهدا اهداى خون را به تاسوعا و عاشورا محدود نکنند تا کارکنان مراکز اهداى خون بتوانند با دقت کافى جوابگوى سیل عظیم عزاداران اباعبدالله جهت اهداى خون باشند.


وى با اشاره به نگرانى مردم در مورد کاهش میزان گلبول هاى سفید و قرمز خون گفت: عاشقان حسینى مى توانند پلاکت خون را به روش فریزیس اهدا کنند یعنى فقط پلاکت خون را اهدا کنند و گلبول سفید و قرمز خون به بدن بر مى گردد.


حاجى بیگى عنوان کرد: نیاز به خون همیشگى است و مختص زمان خاص نمى باشد خوشبختانه در حال حاضر ایران در بین کشورهاى آسیایى و منطقه به خودکفایى رسیده است.